Start > Biuro prasowe > Aktualności > Wiadomość

Aktualności


08.12.2015

Raport Społeczny Polskiego LNG wyróżniony przez dziennikarzy

Pierwszy w historii Polskiego LNG raport społeczny, opisujący dane niefinansowe oraz działania spółki na rzecz środowiska i mieszkańców Świnoujścia został wyróżniony przez jury dziennikarzy w 9. edycji konkursu „Raporty Społeczne 2015” organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmy Deloitte i SGS. Wyniki ogłoszone zostały 7 grudnia w Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest od 2007 roku. Obecną 9. już edycję przygotowują Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, firmy Deloitte i SGS. Konkurs ma na celu szerzenie idei raportowania niefinansowego i prezentację dobrych praktyk w tym zakresie. Swoją nagrodę przyznaje jury główne, dziennikarze i internauci, wręczane są także wyróżnienia. Osoby oceniające raporty społeczne w konkursie to eksperci biznesu, społecznej odpowiedzialności, reprezentanci instytucji biznesowych, świata nauki, administracji publicznej. Jurorzy wyboru najlepszego raportu dokonują w oparciu o trzy kryteria: kompletności, wiarygodności, komunikacji.

Obok jury głównego swoją nagrodę przyznaje jury dziennikarskie. Znajdują się w nim przedstawiciele mediów, w tym roku: Brief, PAP Biznes, Dziennik Gazeta Prawna, Forbes, Program III Polskiego Radia, Rzeczpospolita, MUZO.FM, Ekologia i Rynek, Gazeta Wyborcza.

Dziennikarze przyznali wyróżnienie dla przygotowanego po raz pierwszy „Raportu Społecznego Spółki Polskie LNG”, link do raportu:  http://www.polskielng.pl/o-firmie/odpowiedzialna-firma/

Temat raportowania danych niefinansowych przeżywa renesans w Polsce za sprawą przyjęcia przez Unię Europejską w 2014 roku dyrektywy ws. ujawniania informacji niefinansowych i informacji dotyczących różnorodności. W ten sposób od 2017 roku niektóre, największe firmy będą zobowiązane prezentować swoje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu lub przynajmniej wyjaśniać ich brak. Mobilizuje to firmy do wcześniejszego przygotowania się na nowe regulacje. Postęp w tym zakresie widać w konkursie Raporty Społeczne, do którego w tym roku wpłynęła rekordowa liczba raportów społecznych - 37, w tym aż 10 z nich to raporty firm wydane po raz pierwszy.

Pełna lista laureatów 9. edycji konkursu „Raporty Społeczne 2015” dostępna jest pod linkiem: http://raportyspoleczne.pl/.

Drukuj do pliku